top of page
Resim1.jpg

Sevgili Eşitlik Gönüllüleri,

Toplumsal cinsiyet kodlarının yeniden üretilmemesi ve eşitlik bilincinin yaygınlaşması için, cinsiyetçi dil kullanımının önlenmesinden, ev içi görünmez emek yerine ‘iş bölümü’nün artmasına, İş’te Eşitlik’ten sporda ve sanatta eşitliğe kadar hayatın her alanında bu işin savunuculuğunu üstleneceğinize inandığımız sizler ile 4 Koldan Gönüllülük programını başlattık.

Awen for Us, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadele eden bir girişim olmak için yola çıktığı günden bugüne, Eşitlik gönüllüleri ile büyüdü ve sesini birçok platformda duyurmaya devam etti."Awen for Us 'Eşitlik Gönüllüleri'ni arıyor" çağrımız sizlerle karşılık buldu. Bu yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz.


“Madem ortak derdimiz eşitsizlik; o halde eşitliğin dilini hep beraber öğrenelim" diyerek yola çıktık ve gönüllü eğitmenlerimizle 4 farklı konuda eğitimler düzenlendik:


EĞİTİMLER


14 Mayıs

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Sevgi Kesim ile "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" 


16 Mayıs

Çalışan Gönüllülüğü Platformu Kurucusu Başak Güçlü Elbir ile "Gönüllülük ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği"


22 Mayıs

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Sevgi Kesim ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve L'Oreal Paris işbirliğiyle StandUp! Sokak Tacizine Karşı Dur"


29 Mayıs

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi İK ve İSG Yönetim Sistemleri Danışmanı Lerzan Erkan "Güncel Bir Değerlendirme: Mobbing"


Evde, iş alanlarımızda, sanatta, sporda, sokakta, yönetimlerde; kısacası hayatın her alanında varız. Eşit şartlarda ve toplumsal cinsiyet eşitliği hedefine ulaşmış bir toplumda birlikte yaşama amacıyla tüm eşitlik destekçileriyle beraber, yolumuzda ilerliyoruz. 


İlerleyen dönemlerde düzenlenecek etkinlik ve eğitimler için takipte kalın!


Sevgilerimizle,


Awen for Us Ekibi

bottom of page