Ekiple Tanışın

Dr. Aylin Löle - Kurucu

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Projeleri Danışmanı

  • Grey LinkedIn Icon

Edirne doğumlu olan Dr. Aylin Löle, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Aynı üniversitede Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği alanında önce yüksek lisansını, 2012 yılında da doktora çalışmasını tamamladı. 

 

1995 yılında Dünya Gazetesi’nde başladığı gazeteciliğe sırasıyla Kanal E Televizyonu, Business Week, Capital, Power Dergisi, Vatan Gazetesi, Platin Dergisi ve Akşam Gazetesi’nde devam eden Löle, Sürekli Basın Kartı sahibi.

 

İş’te Kadının Gücü, ‘Kurumsal Vatandaş’ ve Sosyal Sorumluluk Okulu adlı üç kitabı bulunan Dr. Löle, Boğaziçi Üniversitesi’nde de Liderlik ve Girişimcilik Okulu’nun yanı sıra Sosyal Sorumluluk Okulu adıyla da sertifika programları düzenliyor.

 

2013 yılından bu yana kurumsal sosyal sorumluluk danışmanlığı yapan Dr. Löle, halen Türkiye’nin yanı sıra Kosova, Kuveyt ve Senegal’de de hayata geçirmiş olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin danışmanlığını yürütüyor.

 

Söz konusu projelerle IPRA Golden Awards, Stevie İş Ödülleri, Peer Awards, PR News gibi çok sayıda prestijli ödüllerin alınmasına katkıda bulunan Dr. Löle, Edirne Lisesi Vakfı Mütevelli Üyesi, Kapsayıcı Büyüme Derneği kurucu üyeliğinin yanı sıra Geleceğe Dokunan Anneler Projesi’nin de Danışma Kurulu üyeliğini yürütüyor.

Bülent Yılmaz
İş Geliştirme

  • Grey LinkedIn Icon

25 yılın üzerinde ICT ve Telekom sektörü tecrübesi bulunan Bülent Yılmaz iş hayatına 1995 yılında Dünya Gazetesi’nde başladı ve daha sonra Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü’nde çalıştıktan sonra bir süreliğine İngiltere’de bulundu.

 

2000 yılında ülkeye döndükten sonra uzunca yıllar Turkcell’de Şebeke Planlama, ArGe, Katma Değerli Servisler ve İş Geliştirme bölümlerinde çalıştı, 2010 yılından bu yana Startup ve Yatırım eko sistemi içinde yer alıyor.

 

Nisan 2017’de girişimcilere katma-değerli eğitim ve mentörlük hizmetleri sunmak üzere Liberro’yu  kurdu. 

 

Teknoloji girişimlerine, KOBİlere Teknoparklara, Kuluçka Merkezlerine mentörlük, danışmanlık, iş geliştirme, teknoloji ticarileştirme, yatırıma erişim hizmetleri sunuyor, girişimcilik ile ilgili eğitimler veriyor.  Biyoinformatik, Bilgisayar Görmesi ve Yapay Zeka alanlarındaki 3 girişimi de ayrıca destek oluyor. 

 

İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nin ardından 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi ve 2012 yılında Özyeğin Üniversitesi’nden Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisansı (Executive MBA) derecelerini alarak mezun olan Bülent Yılmaz, İngilizce ve İspanyolca biliyor. 

Ahu Zahide Dayıoğlu
Kaynak Geliştirme ve Strateji

  • Grey LinkedIn Icon

1982 Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Bilgi Üniversitesinde Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Ulusal ve Uluslararası şirketlerde; pazarlamayı geliştirmeye yönelik stratejik planlama ve tüm ortaklarla ilişkilerin sürdürülmesi iş tanımı içerisinde Pazarlama Departmanlarında görev almıştır.

Marka iletişimi ve sosyal sorumluluk proje pazarlaması konusunda önemli kurumlarla sosyal projeler geliştirerek bu projelerin pazarlaması alanında Türkiye, Katar ve Hollanda’da çalışmıştır. 4 yıldır kendi ismi ile kurduğu danışmanlık şirketinde başta Türkiye’nin önemli kültür sanat projeleri de dahil olmak üzere, 23 markaya danışmanlık hizmeti vermiştir.

 

Çeşitli Akademilerin bünyesinde pazarlama alanında eğitimlerine devam etmektedir.

Uzmanlık alanları;

İş modeli üretimi, yeni ürün geliştirme, marka değerinin yükselmesi, pazarda satış ve kârlılığın artması, markanın diğer markalar ile rekabet edebilmesi, tanıtım ve tutundurma faaliyetlerinin yapılması, dağıtım kanallarının tespiti, ürünle ilgili her türlü araştırmanın yapılarak müşteri tercihlerinin tespit edilmesi veya ihtiyaç yaratılması, fiyatlandırma stratejisinin belirlenmesi ve tüm bunların en uygun zamanda ve en verimli bir şekilde gerçekleşebilmesi için planlama ve bütçesinin yapılması ile ilgili çalışmalardır.

Başak Güçlü Elbir

Gönüllük Programı Danışmanı

  • Grey LinkedIn Icon

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü ve ardından İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Başak Güçlü Elbir, sivil toplum kuruluşları ile çalışmaya Birleşmiş Milletler 2001 Gönüllü Yılı Türkiye Komitesi ile başladı.

2001’de Birleşmiş Milletler Dünya Gönüllülük Yılı Türkiye Komitesinde aktif rol aldı. Bu dönemde tanıştığı Zeynep Uluer ile Uluer Topluma Katkı Stratejileri’nde 2006’ya kadar Proje Danışmanı olarak görev yaptı.

 

2003 yılında Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin (ÖSGD) kuruluşunda aktif rol aldı. 2005’te ÖSGD’de Proje Koordinatörü olarak derneğin kadrosunda çalışmaya başladı.

 

2019 yılının Ekim ayına kadar Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nde Koordinatör olarak çalışarak Çalışan Gönüllülüğü alanında birçok proje, fikir ve programın hayata geçmesini sağladı.

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Kadın Emeğini Geliştirme Vakfı ve Ulusal Gönüllülük Komitesi gibi bir sivil toplum kuruluşunda ve oluşumda gönüllü olarak rol aldı.

Çalışma alanları;

Kurumsal Gönüllülük Programı Geliştirme; 10 Adımda Kurumsal Gönüllülük Programı, Gönüllü Motivasyon ve Yönetimi, Gönüllü Eğitim ve Workshopları, Proje Danışmanlığı, Kuruma Özel Gönüllülük Proje Geliştirme, Adler Koçluk Okulu ve Derin Demokrasi Eğitimleri sertifikasına sahiptir.

s2_edited.jpg

Simge Yazıcı
İçerik Yazarı & Üreticisi

  • Grey LinkedIn Icon

Simge Yazıcı, 1987 Eskişehir doğumlu.

 

Ankara Üniversitesi İLEF - Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Simge, bir dönem St. Giles College öğrencisi olarak Londra’da yaşadı.

 

Mezuniyetinden sonra Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde gönüllü olarak görev alan Yazıcı, festival deneyimlerine, IF! International Film Festival - If! Ankara ve Pembe Hayat Kuir Fest’de çalışarak devam etti. Nouvelle Magazine ve Enamour Mag için röportajlar yapan Simge daha sonra, Quickz mobil aplikasyonu için içerik üreticisi olarak çalıştı.

 

Eskişehir’in ilk kadın güncel sanat inisiyatifini üç kadın bir araya gelerek kurdular ve genç sanatçılar ile kamusal alanlarda karma sergiler düzenlediler.

Sarar Giyim Yönetim Kurulu Başkanı asistanı olarak görev alan Yazıcı daha sonra yine Eskişehir’de yayın hayatına geçen FourFourTwo Türkiye adlı futbol dergisinin çevirmen - editörlüğünü üstlendi.

 

Awen for Us girişimi için içerik üretmeye ve düzenlemeye devam diyor.

Arda Yazıcı
Sosyal Medya İletişim Gönüllüsü

  • Grey LinkedIn Icon

Arda Yazıcı, 1995 Eskişehir doğumlu.

 

Üniversitede bir yıl yabancı dil hazırlık okuduktan sonra bir dönem dil eğitimi için St. Giles College öğrencisi olarak Londra’da da bulundu. Lisans döneminde ise Erasmus Programı’na katılmaya hak kazanan Arda, 6 aylık program için Almanya / Hochschule Rheinmain University Applied Sciences bölümüne kabul edildi ve Medya Yönetimi programını başarıyla tamamladı. Ardından Türkiye’ye dönerek Anadolu Üniversitesi - İletişim ve Tasarım Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 

Ayrıca lisans eğitimi aldığı Anadolu Üniversitesi’nde, 2002-2018 yıllar arasında üniversitenin yüzme takımındaydı. Takımdan ayrılmadan önce Türkiye Yüzme Federasyonu I. Seviye Yardımcı Antrenörlük belgesini alarak yüzme kariyerine açık bir kapı bıraktı.

 

Piton AR-GE ve Yazılım Evi’nde Sosyal Medya Yönetimi’nde stajyer olarak çalıştıktan sonra, Alp Havacılık Akademi Departmanı için video çekimi - kurgu işlerini üstlendi. Proje tabanlı bu işin ardından Palto Tasarım bünyesinde E-Ticaret departmanında Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Dijital pazarlama ve sosyal medya alanında çalışmaya FourFourTwo Türkiye Futbol dergisinde devam etti.

 

Agresif Arılar Dijital Reklam Ajansı’nda Sosyal Medya Uzmanı olarak çalışmayı sürdüren Yazıcı, Awen for Us için ‘İletişim Gönüllüsü’ olarak çalışmalarda bulunuyor ve görsel iletişimi üstleniyor.